Naciśnij ESC aby zamknąć

Ubuntu Gutsy Gibbon

Dzisiaj ukazała się nowa wersja dystrybucji Ubuntu 7.10 o nazwie kodowej Gutsy Gibbon.

W nowym Ubuntu znajdziemy między innymi środowisko GNOME w wersji 2.20, domyślnie włączone efekty graficzne Compiz Fusion i zainstalowaną wtyczkę Gnash do odtwarzania animacji Flash. Ubuntu Gutsy Gibbon zawiera jądro 2.6.22 i podsystem grafiki Xorg 7.3 z obsługą RandR 1.2 oraz z xserver 1.4. Pojawiły się także sterowniki do niektórych tzw. winmodemów. Twórcy Ubuntu poprawi również system raportowania przy instalacji i aktualizacjach pakietów, a także zgłaszania padów jądra, które będą wyłapywane podczas restartu.

Dostępne do pobrania pliki ISO: Ubuntu, Kubuntu, Gobuntu, Edubuntu, Xubuntu zostanie wydane w późniejszym terminie.

Ubuntu to kompletna dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux bazująca na dystrybucji Debian. Projekt sponsorowany jest przez firmę Marka Shuttlewortha Canonical Ltd. Słowo ubuntu pochodzi z języków plemion Zulu i Xhosa zamieszkujących południową Afrykę i oznacza “człowieczeństwo wobec innych”. Głównym celem dystrybucji jest dostarczenie zwykłym użytkownikom kompletnego, otwartego systemu, który będzie łatwy w obsłudze oraz jednocześnie stabilny, niezawodny i nowoczesny. Ubuntu wydawane jest w regularnych, możliwie sześciomiesięcznych odstępach czasowych. Pierwsze wydanie Ubuntu ukazało się 20 października 2004 roku jako tymczasowa odmiana dystrybucji Debian GNU/Linux.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.