Naciśnij ESC aby zamknąć

Sarkozy OWNED

Francuscy cyberprzestępcy okradli prywatne konto bankowe prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego. Posłużyli się skradzionym numerem karty kredytowej.

Złodzieje robili na koszt Sarkozy’ego tylko drobne zakupy, kupowali sprzęt elektroniczny w internetowych sklepach. Myśleli, że znikniecie tak małych kwot nikt nie zauważy. Do incydentu doszło na początku tego miesiąca, jednak rząd upublicznił tą informację dopiero wczoraj.

Zdaniem francuskiej policji, złodzieje nie zdawali sobie sprawy kogo okradają. Domyślać się tylko możemy, że mogli się tego dowiedzieć po zalogowaniu się na konto, ale nie wnikajmy w politykę public relations francuskiego rządu.

Rząd zapowiedział sankcje wobec urzędników bankowych oraz zaostrzenie kontroli internetowych transakcji. To miłe, że urzędnicy dostrzegają wagę problemu, szkoda że dopiero gdy dotyczy to ich samych.

Mamy ogromne szczęście mając tak zapobiegliwego prezydenta, nie musimy się martwić o konto najważniejszej osoby w Państwie, gdyż głowa państwa przezornie konta w banku nie założył….

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.