Naciśnij ESC aby zamknąć

Policjanci ujawnili nielegalny biznes

Na ponad 130 tys. zł policjanci szacują wartość zabezpieczonych pirackich płyt podczas kontroli jednego z mieszkań oraz stoiska z czapkami i szalikami przy ulicy Targowej. Policjanci zwalczający przestępstwa gospodarcze z Pragi Północ zatrzymali do tej sprawy trzy osoby. Teraz trwają ustalenia, która z nich i w jakim zakresie brała udział w przestępczym procederze.

Funkcjonariusze dysponując zdobytą operacyjnie informacją, skontrolowali jedno ze stoisk przy ulicy Targowej i mieszkanie przy ulicy Brzeskiej. Zabezpieczyli ponad 1300 płyt DVD i CD-R z pirackimi wersjami filmów, nagrywarkę oraz komputer.

W sumie policjanci zatrzymali do sprawy trzy osoby: 25-letniego Grzegorza G., gdy oferował do sprzedaży przechodniom przed wejściem do przejścia podziemnego na skrzyżowaniu ulic Targowej z Solidarności płyty DVD i CD (pirackie nagrania filmów zapakowane były w białe koperty z odręcznie napisanymi tytułami filmów), 27-letnią Mariolę W., u której na stoisku z czapkami i szalikami policjanci znaleźli reklamówkę z około 100 płytami oraz 30-letnią Katarzynę D, u której w domu przy ulicy Brzeskiej mundurowi odkryli w szafie blisko 1200 sztuk pirackich płyt, komputer i nagrywarkę.

W tej chwili trwają ustalenia, która z zatrzymanych osób i w jakim zakresie będzie odpowiadała karnie za ujawnione przez policjantów z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą przestępstwo.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.