Naciśnij ESC aby zamknąć

Robak Yamanner zaatakował Yahoo

Yamanner to nowy robak, który zaatakował właścicieli skrzynek pocztowych portalu Yahoo. Obecnie fachowcy serwisu usilnie szukają rozwiązana tego problemu, jednocześnie zachęcając swoich użytkowników do częstych aktualizacji definicji w programach antywirusowych.

Robak infekuje komputery wykorzystując błędy w JavaScripcie a dzieje się tak automatycznie po otworzeniu wiadomości z tematem “New Graphic Site”. Dodatkowo robak rozprzestrzenia się w obrębie listy osób które znajdują się w książce adresowej. Wszystkie znalezione adresy są wysyłane i składowane na zewnętrznym serwerze – i jak sądzą fachowcy z firmy Symantec – w późniejszym czasie zostaną one wykorzystane w kampaniach spamerskich.

Symantec, który do opisu zagrożeń używa 5-cio stopniowej skali, ten problem ocenia na poziom 2.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.