Naciśnij ESC aby zamknąć

RFID-y – chipy, które cię zdradzą

Na hakerskiej konferencji HOPE odbywającej się w Nowym Jorku, dwóch specjalistów zaprezentowało, jak w szybki sposób sklonować tag RFID. To nienajlepsza wieść dla rządów, które planują wprowadzanie kolejnych dokumentów z “wprasowanymi” układami elektronicznymi.

Tagi RFID – mikroskopijnej wielkości chipy – pierwotnie uważano za cudowne remedium mające pomóc z fałszerzami dokumentów i banknotów. Nie dało się ich “przekleić”, a próby podmieniania danych były na tyle nieudolne, że weryfikacja fałszerstwa była natychmiastowa – nawet bez fizycznego kontaktu z układem.

Hakerzy na konferencji HOPE poszli o krok dalej i publicznie zaprezentowali wielką słabość RFID-ów. Korzystając z typowego skanera odczytali dane w tagu RFID firmy VeriChip (identycznym jak te, które stosuje się w dowodach tożsamości). Pobrali je też na laptop. Następnie jeden z nich “odpowiadał” skanerowi skopiowaną paczką danych, które to urządzenie uznało go za prawowitego posiadacza tagu RFID (a więc dowodu tożsamości, prawa jazdy itd.).

Źródło: IDG

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.