Naciśnij ESC aby zamknąć

eBay i PayPal ulubionym celem cyberprzestępców

Serwis aukcyjny eBay i usługa płatnicza PayPal są ulubionym celem przestępców zajmującym się phishingiem. Z przeprowadzonych badań wynika, że 75% ataków phishingowych zostało przeprowadzonych właśnie przeciwko użytkownikom obu serwisów. Bardziej narażone są osoby korzystająca z PayPala. Aż 54,3% ataków przeprowadzono właśnie na nich, podczas gdy na korzystających z eBaya – 20,9%.

Jeden z ekspertów tak skomentował wyniki badań: “Chociaż klienci banków również są celem phishingu, ataki na nich nie są przeprowadzane na tak masową skalę, jak ataki na klientów tych internetowych gigantów”. Badania wykazały również, że 58% internautów otrzymuje codziennie co najmniej jeden list od cyberprzestępców.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.