Naciśnij ESC aby zamknąć

Polsat i TVN walczą z piratami

Internet stał się poważnym zagrożeniem dla stacji telewizyjnych. Przekonały się o tym Polsat i TVN, które walczą w amerykańskim sądzie z popularną wśród polonusów telewizją internetową – pisze Gazeta.pl.

Jerry Kozlowski z Arlington Heights w stanie Illinois wpadł na prosty pomysł na biznes: nagrywał programy telewizyjne nadawane w Polsacie, TVP czy TVN, po czym umieszczał je na stronie internetowej www.telewizjaplus.com. Zainteresowanym sprzedawał kod dostępu do serwisu za kilkunastodolarowy miesięczny abonament. Podobnie robili Cezary Lesniewski oraz Michael Konarski. Dwójka przedsiębiorców, również ze stanu Illinois, założyła konkurencyjną witrynę www.polskawizja.com.

“Gazecie” udało się dotrzeć do pozwów złożonych w maju przez dwie największe polskie stacje komercyjne w sądzie okręgowym w Chicago. Stację TVN reprezentuje kancelaria prawnicza Bell, Boyd & Lloyd z Chicago, natomiast Polsat zatrudnił firmę Deutsch, Levy & Engel. Na celowniku nadawców znalazły się zarówno Polska Wizja, jak i Telewizja Plus, których właścicielom polskie stacje zarzucają nielegalną dystrybucję swoich programów telewizyjnych.

Źródło: Gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.