Naciśnij ESC aby zamknąć

Bugle szuka błędów w kodach źródłowych używając Google

Najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie może zostać wykorzystana do znalezienia błędów programistycznych w kodach źródłowych udostępnianych w internecie. Projekt o nazwie Bugle wykorzystuje zapytania kierowane do wyszukiwarki Google, które są w stanie zidentyfikować niektóre z najbardziej popuarnych błędów w zindeksowanym oprogramowaniu open-source.

Emmanouel Kellinis, który zajmuje się testami penetracyjnymi w Londyńskim KPMG, zaczął pracować nad tym projektem prywatnie by wynajdować najczęsciej popełniane przez programistów błędy. Po pewnym czasie jednak zdecydował się go upublicznić by zwiększyć liczbę zapytań stosowanych do wynajdywania luk. “Bugle da Ci wskazówke, że w kodzie występuje luka ale i tak będziesz potrzebował odpowiednich umiejętności by znaleźć problem i go rozwiązać” tłumaczy Kellinis.

Do tej pory, z pomocą innych developerów, Bugle jest w stanie znaleźć błędy typu: buffer overflow, integer overflow, format string, command injection, SQL injection czy XSS. Na samym już początku projekt wspomogły takie osoby jak Ollie Whitehouse z Symanteca czy Philipp Lenssen z Google.

“Google jest doskonałą wyszukiwarką używająca bardzo inteligentnego algorytmu indeksowania i korzystająca z wielkiej bazy zasobów. Jest to ważne narzędzie przy wielu zadaniach, a poprawa bezpieczeństwa jest jednym z nich.” powiedział Kellinis.

Źródło: eweek

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.