Naciśnij ESC aby zamknąć

Amerykańskie wojsko chce “godnych zaufania modułów”

Amerykańska armia – a konkretnie wydział zajmujący się IT, Network Enterprise Technology – ma zamiar wymagać od dostawców sprzętu komputerów wyposażonych w chip Trusted Platform Module. Dzięki TPM-om skojarzonym z systemem Windows Vista możliwe jest sprzętowo-programowe szyfrowanie danych.

Wszystkie nowe komputery będą musiały być wyposażone w płyty główne z TPM w wersji przynajmniej 1.2. To nowy wymóg – dotychczas na chipy TPM nie zwracano szczególnej uwagi, chyba że zakup dotyczył notebooków dla ważnych osobistości. Warto pamiętać, że układy TPM 1.1 montuje się w niemal wszystkich laptopach i niektórych płytach głównych do komputerów stacjonarnych znajdujących się na rynku.

Źródło: pcworld

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.