Naciśnij ESC aby zamknąć

Do końca życia za kratkami za kradzież danych

55 lat więzienia i prawie 3 miliony dolarów to kara, jaka może spotkać Williama Bailey z Charlotte (Północna Karolina, USA), jeśli sąd uzna go za winnego kradzieży danych 80 000 użytkowników z bazy American College of Physicians (ACP) w Filadelfii.

Bailey prowadził stronę internetową, poprzez którą sprzedawał bazy adresów, również e-maili do ludzi z różnych profesji, np. lekarzy, dentystów, prawników. Obecnie strona nie jest dostępna, ale jak donosi firma Sophos niedawno widniała na niej jeszcze oferta Physician Email Database 20,350 emails for $399. Na stronach ACP zamieszczone jest ostrzeżenie, by adresów sobie nie przywłaszczać, ale jak widać Bailey je zignorował. ACP poinformowało FBI i sprawa szybko potoczyła się dalej.

Źródło: DI

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.