Naciśnij ESC aby zamknąć

RCS Computer Systems ofiarą ataku hakerów z Turcji

RCS Computer Systems to firma z Jeleniej Góry, zajmująca się wdrożeniami, opieką nad systemami informatycznymi, serwisowaniem sprzętu oraz audytami kontroli legalności oprogramowania. RCS w swojej ofercie posiada także, jak twierdzi, zaawansowane tworzenie stron internetowych, prezentacji, jak również aplikacji.

Na pozór profesjonalna firma, posiada listing zasobów dostępnych pod adresem www.test.rcs.pl, w których zawarte są projekty wykonywane dla różnych spółek. Oprócz strony Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze, kilku innych projektów, umów czy nawet oprogramowania, znaleźć można katalog pss/ utworzony dnia dzisiejszego o godzinie 9:43, zawierający następującą treść:

“Hacked By crazy_fb ! Nush ile Uslanmayani Etmeli Tekdir , Tekdir ile Uslanmayanin Hakki Hack’dir. WwW.PoRTaLKoLiK.OrG”

W momencie pisania newsa dostępny jeszcze pod adresem:

http://www.test.rcs.pl/pss/

Fragment treści ze strony www.rcs.pl – “Budowa systemu zintegrowanego przerasta zazwyczaj możliwości nawet dużego przedsiębiorstwa. Wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Dlatego lepiej oddać tą sprawę w ręce wykwalifikowanych fachowców: firmie RCS.” – Rzec by się chciało, oddajmy nasze projekty, strony internetowe, systemy i serwery w ręce fachowców, a jeśli oferują również sprzedaż urządzeń, rozwiązań on-line, oddajmy też nasze numery kart kredytowych ich bazie danych.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.