Naciśnij ESC aby zamknąć

Poważne luki wykryte w webmailu SquirrelMail

W związku z wykryciem wielu błędów w webmailu SquirreMail pojawiła się dzisiaj nowa wersja oznaczona jako 1.4.6. Liczne podatności na atak, wykryte w oprogramowaniu stwarzają poważne zagrożenie dla użytkowników korzystających z SquirrelMail. O zbiorczej aktualizacji i udostępnieniu jej akurat dzisiaj, przesądził wykryty wczoraj błąd Cross Site Scripting w pliku search.php.

Wykorzystanie go przy założeniu włączonej zmiennej register_globals, daje atakującemu możliwość wykonywania kodu HTML jako parametr skrzynki pocztowej z paska adresu. Zalecamy aktualizację do najnowszej, udostępnionej wersji oprogramowania, celem zabezpieczenia się przed możliwością ataków.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.