Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowa lista Top 100 Network Security Tools

Znany wszystkim Fyodor, autor świetnego narzędzia do skanowania sieci – nmap, pokusił się o stworzenie nowej listy aplikacji, które jego zdaniem zaliczają się do pierwszej setki najlepszego oprogramowania służącego do audytu, obrony oraz ataku sieci komputerowych. Znaleźć tam można między innymi Nessus, tcpdump, WireShark (dawny Ethereal) czy też Metasploit Framework.

Fyodor publikuje taką Top listę co kilka lat. Najnowsza powstała w oparciu o odpowiedzi nadesłane na listę nmap-hackers oraz tym samym rozszerzyła poprzednie wersje (Top 50 z roku 2000 i Top 75 z roku 2003).

Więcej informacji można znaleźć na http://sectools.org

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.