Naciśnij ESC aby zamknąć

Rapidshare’owa walka z piratami

rapidshare logo.png
Jeden z największych serwisów umożliwiających zamieszczanie i przesyłanie plików do Internetu – firma Rapidshare – zaczęła walczyć z piractwem.

Ostatnio z serwisu znika coraz więcej filmów, muzyki, dokumentów które są chronione prawami autorskimi, a są zamieszczane bez niczyjej zgody. Nie jest to serwis typowo piracki, w regulaminie strony są zawarte informacje o kasowaniu kont piratów, lecz do tej pory strona Rapidshare nie robiła nic w tym kierunku.

Rapidshare zmienił swe postępowanie prawdopodobnie pod naciskiem organizacji antypirackich. Warto przypomnieć też że od niedawna firma ta na nakaz sądowy kasowania nielegalnie umieszczanych książek 6 amerykańskich wydawnictw.

Rzecznicy serwisu Rapidshare tłumaczą:

Okazało się, że na naszych serwerach publikowane są materiały naruszające prawa autorskie osób trzecich – co nie tylko naraża nas na pozwy, ale jest też wyraźnym naruszeniem regulaminu korzystania z naszego serwisu. Wykryliśmy te pliki i usunęliśmy je – zgodnie z życzeniem ich właścicieli. Teraz jesteśmy w trakcie usuwania kont osób które publikowały i udostępniały te pliki – chcemy w ten sposób uniemożliwić im ich ponowne umieszczenie w serwisie.

Od tej pory konta piratów są kasowane, lecz serwis zachowuje takie dane jak adresy IP, zestawienie pobieranych rzeczy. Możliwe że wykorzystają to do śledzenia poczynań piratów.

Źródło: technologie.gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.