Naciśnij ESC aby zamknąć

Ciąg dalszy bitwy o cenzurę

google_logo_cn.png
Spór o to czy firma Google dobrze zrobiła znosząc cenzurę ich wyszukiwarki w Chinach nabiera rumieńców. Przypomnijmy że od poniedziałku Google oficjalnie przedstawiło swą decyzję o przestaniu cenzurowania Google.cn i użytkownicy przekierowywani byli na stronę znajdującą się w Hong Kongu.

Oburzony rząd Chin szybko odpowiedział i jak podaje New York Times: Google pogwałcił obietnicę daną nam gdy wkraczał na nasz rynek na piśmie, poprzez zaprzestanie cenzurowania wyników wyszukiwania i oskarżając Chiny o domniemane ataki hakerskie.

Jednak ruch Google nie dał zbyt wiele. Rząd zdążył nałożyć filtry, które wychwytywały wpisywanie drażniących słów, fraz.

Dziś brytyjski serwis Guardian rozmawiał z Sergey’iem Brin – współtwórcą najpopularniejszej wyszukiwarki Google. W rozmowie Brin m.in. wzywał Waszyngton do walki z cenzurą i wyraził swe rozczarowanie współpracą Microsoftu z Pekinem. Brin nie szczędził języka. Jak podaje serwis Gazeta.pl:

[quote]…współtwórca Google wyartykułował również sporo cierpkich słów pod adresem innych technologicznych i softwarowych firm. Najbardziej dostało się Microsoftowi – Brin stwierdził, że firma ta kapituluje przed chińskim rządem i depcze prawa człowieka tylko dlatego, żeby uzyskać przewagę nad Google.[/quote]

Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój akcji.

Źródło: technologie.gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.