Naciśnij ESC aby zamknąć

Publikacja haseł do skrzynek rządowych!

Użytkownik posługujący się pseudonimem DEranged Security opublikował na swoim blogu listę zawierającą ponad 100 adresów skrzynek poczty elektronicznej różnych międzynarodowych organizacji rządowych wraz z nazwami tych instytucji.

We wpisie znaleźć możemy nazwy użytkowników i przypisane im hasła, nazwy organizacji oraz adresy IP serwerów POP3. Lista obejmuje w większości ambasady i konsulaty.

Motywacją autora, jak sam pisze w swoim blogu, jest chęć zwrócenia uwagi odpowiedzialnych osób na niedbałe podejście do spraw związanych z bezpieczeństwem.

W swoich odpowiedziach na komentarze czytelników sugeruje on także, że dane pozwalające na dostęp są w większości wciąż aktualne – zainteresowani nie pokwapili się nawet, żeby zmienić hasła.

Źródło: heise Security

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.