Naciśnij ESC aby zamknąć

Międzynarodowa grupa fałszerzy kart rozbita

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach i prokuratorzy z katowickiej prokuratury okręgowej finalizują śledztwo w sprawie międzynarodowej grupy przestępczej, która fałszowała karty kredytowe.

Z ustaleń śledztwa wynika, że przestępcy działali w 2006 roku na Śląsku. Sprawcy sfałszowali ponad 150 kart wystawionych przez banki w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Przeprowadzili blisko 1000 transakcji i wyłudzili ponad 1.100.000 złotych oraz usiłowali wyłudzić kolejne 2.000.000 złotych na szkodę firm działających w sektorze bankowym. Zarzuty fałszowania środków płatniczych i oszustwa przedstawiono 12 podejrzanym – obywatelom Szwecji i mieszkańcom Śląska.

Policjanci i Prokuratorzy zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do fałszowania kart oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnej walucie. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.