Naciśnij ESC aby zamknąć

Discotequezone zamknięta przez policję

Włoska policja wraz z tamtejszą organizacją antypiracką przemysłu muzycznego – FPM, przeprowadziła w Milanie nalot i zatrzymała kilka osób podejrzanych o łamanie praw autorskich poprzez prowadzenie huba DirectConnect opartego na sieci udostępniania plików, zwanego Discotequezone.

Włoska Policja Skarbowa monitorowała sieć od miesięcy, przejęła kilka serwerów w Marcu, a ostatnio przeprowadziła naloty w Rzymie, Milanie i Brescia, gdzie znaleziono 11 komputerów i ponad 110,000 nielegalnie udostępnianych plików MP3.

Administrator sieci, wraz z siedmioma osobami, które wysyłały ogromne ilości muzyki chronionej prawami autorskimi, zostali aresztowani, a teraz każdemu z nich grozi kara nawet do $12 milionów. W całą sprawę zamieszane było IFPI, która to organizacja słynie ze swoich działań przeciwko udostępnianiu muzyki w sieci i której udało się ostatnio zamknąć wiele serwerów sieci eDonkey, na czym ucierpiała cała społeczność ED2K.

Jednakże kiedy wejdzie się na stronę huba Discotequezone.net widzimy, że serwer wciąż działa, więc wygląda na to, że tym razem przeciwnicy darmowej muzyki w sieci nie do końca osiągnęli zamierzony cel, a strona może powrócić, tak jak po ostatnim nalocie.

Źródło: Torrent.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.