Naciśnij ESC aby zamknąć

Przenośne urządzenie do testów penetracyjnych

W październiku tego roku na rynku pojawi się bardzo ciekawe urządzenie przeznaczone dla osób przeprowadzających testy penetracyjne w ramach audytów IT. Wynalazek nazywa się Silica i będzie produkowany przez firmę Immunity, specjalizującą się w produktach wspomagających budowę bezpiecznej infrastruktury informatycznej.

Silica jest urządzeniem z rodziny PDA, posiadającym łączność Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w zestaw 150 exploitów. Autorzy pomysłu uważają, że wykorzystując ich produkt łatwiej będzie symulować ataki wykorzystujące znane luki w badanych systemach.

Głównym sukcesem Silici ma być elastyczność, mały rozmiar oraz wyprofilowanie urządzenia pod konkretne zastosowania. Dave Aitel – specjalista z firmy Immunity stwierdził:

“Dzięki temu maleńkiemu urządzeniu będziesz w stanie w prosty sposób zeskanować wszystkie maszyny we wszystkich dostępnych sieciach bezprzewodowych, automatycznie sprawdzić udostępniane zasoby, ściągnąć wszystko co wzbudzi twoje zainteresowanie a następnie schować urządzenie do kieszeni”.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.