Naciśnij ESC aby zamknąć

Oscarbot.KD atakuje “sierpniową” lukę

Firma Panda Software poinformowała o wykryciu robaka Oscarbot.KD (CME-482), pierwszego złośliwego kodu wykorzystującego nową, poważną lukę w zabezpieczeniach systemów Windows.

Luka w zabezpieczeniach systemów Microsoft Windows, opisana w biuletynie Microsoft MS06-040, umożliwia zdalne przejęcie kontroli nad komputerem ofiary. Haker może instalować programy, zmieniać i usuwać dane, a nawet zakładać nowe konta z uprawnieniami administratorskimi.

Oscarbot.KD otwiera na zainfekowanym komputerze port 18067, a następnie łączy się z kilkoma serwerami IRC, umożliwiając hakerowi wydawanie zdalnych poleceń administracyjnych, takich jak pobieranie i uruchamianie różnego rodzaju oprogramowania, atakowanie innych komputerów i inne szkodliwe działania.

Oscarbot.KD został napisany w języku programowania Assembler. Został skompresowany za pomocą programu MEW i posiada wielkość 9,609 Bajów. Po dekompresji posiada wielkość 42 KBajtów.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.