Naciśnij ESC aby zamknąć

Prototyp atakuje sieci BlackBerry

Jeden ze specjalistów ds. zabezpieczeń stworzył prototypowego konia trojańskiego, który przełamuje zabezpieczenia serwerów BlackBerry ukrytych za firewallem.

BBProxy może zostać zdalnie zainstalowany na urządzeniu przenośnym BlackBerry lub przesłany pocztą. Po zainfekowaniu sieci docelowej, trojan otwiera w niej tylne drzwi, dając dostęp cyberprzestępcom.

BlackBerry to komputer kieszonkowy wprowadzony w roku 1999, obsługujący wiadomośći e-mail, rozmowy głosowe, wiadomości tekstowe (SMS), faksowanie przez internet, przeglądanie sieci WWW oraz inne bezprzewodowe usługi informacyjne.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.