Naciśnij ESC aby zamknąć

Polka okradała banki z całego świata

Katowiccy policjanci zatrzymali 30-letnią bytomiankę, która wyspecjalizowała się w oszustwach internetowych. Kobieta pozyskiwała nielegalnie z internetu numery kart kredytowych, z których korzystała w wirtualnych sklepach.

Jak ustalili policjanci, kobieta dokonała co najmniej 140 transakcji na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Jak wynika z ustaleń policjantów, numery kart i inne niezbędne dane kobieta znajdowała w internecie. Jak stwierdziła, sama, wykorzystując słownik, przetłumaczyła angielskojęzyczne strony WWW, na których opisany był sposób korzystania z nielegalnie zdobytych numerów kart.

W trakcie zatrzymywania, do jej mieszkania zgłosili się kolejni kurierzy z zakupami. U kobiety znaleziono duże ilości fachowej prasy komputerowej i książek poświęconych informatyce, z których „uzupełniała” wiedzę.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej potrzebowali kilku dni od pierwszego zgłoszenia, żeby namierzyć i zatrzymać oszustkę. Za popełnione przestępstwa może jej grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Źródło: WebInside

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.