Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowy robak infekuje pliki multimedialne

Odkryto szkodliwy kod, który wykorzystuje pliki multimedialne Real Media do atakowania systemu.

Robak Realor ukrywa się w pliku .RMVB i, po znalezieniu się w systemie, infekuje inne pliki tego typu. Zarażone pliki są modyfikowane tak, że próbują otworzyć szkodliwą witrynę internetową i za jej pośrednictwem wykorzystać załataną już lukę w Microsoft Data Access Components (MDAC).

Specjaliści uznali, że ryzyko związane z działalnością W32/Realor.worm jest niewielkie. Mimo to użytkownicy powinni zacząć traktować pliki multimedialne z podobną ostrożnością jak pliki wykonywalne. Coraz częściej bowiem są one wykorzystywane do przeprowadzania ataków. Szczególnie dotyczy to plików z treściami pornograficznymi.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.