Naciśnij ESC aby zamknąć

Podróżuj bezpiecznie ze swoim smartfonem

Kaspersky Lab, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt.: „Podróżuj bezpiecznie ze swoim smartfonem”. Tekst jest kierowany do właścicieli i pracowników firm korzystających w codziennej pracy ze smartfonów, a także do wszystkich osób zainteresowanych bezpieczeństwem mobilnym.

Przebywać w siedzibie klienta, a jednocześnie być przez cały czas „w Sieci” – dzięki nowoczesnym smartfonom teraz jest to możliwe. Te wyposażone w dodatkowe funkcje telefony komórkowe mają rozmiar niewiele większy od dłoni, jednak ich moc obliczeniowa często przewyższa osiągi przeciętnego peceta sprzed kilku lat.

Możliwość wykorzystywania tych urządzeń do dzwonienia wydaje się mieć drugorzędne znaczenie. Te minikomputery pozwalają zabieganym pracownikom lub pracującym na własny rachunek profesjonalistom uzyskać dostęp do wiadomości e-mail, kontaktów, kalendarza lub aktualnych cenników. Jednak to, co łatwo mieści się w kieszeni, może równie łatwo zostać skradzione.

W przypadku utraty telefonu komórkowego, złodzieje lub znalazcy mogą bez trudu uzyskać dostęp do przechowywanych na nim danych. Czy nie istnieją żadne mechanizmy ochrony? Większość smartfonów nie posiada żadnych zabezpieczeń, mimo że oprócz zwykłej kradzieży, urządzenia te mogą również paść ofiarą różnych ataków cybernetycznych.

Jeżeli posiadasz odpowiednie oprogramowanie bezpieczeństwa, poważnie utrudniasz życie cyberprzestępcom i znacznie zwiększasz szanse odzyskania urządzenia.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.