Naciśnij ESC aby zamknąć

15 milionów szkodników

Sean-Paul Correll poinformował, że liczba szkodliwego kodu, którego celem jest kradzież danych finansowych osiągnęła rekordowo wysoki poziom.

“W roku 2007 pojawiło się więcej szkodliwego kodu niż w poprzednich 17 latach. Przewidywaliśmy, że w roku 2008 znajdziemy 7-8 milionów różnych szkodliwych programów. Znaleźliśmy ich ponad 15 milionów” – stwierdził Correll. – “Za tym zjawiskiem stoi wielki nielegalny przemysł, a organizacje przestępcze czerpią z kradzieży danych olbrzymie profity” – dodaje.

Większość szkodliwego oprogramowania bazuje na automatycznych systemach kontroli, które można wynająć. Wystarczy zapłacić, by otrzymać oprogramowanie do samodzielnego tworzenia szkodliwego oprogramowania oraz narzędzia do jego rozprzestrzeniania.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.