Naciśnij ESC aby zamknąć

Policjanci – włamywacze

Rząd Nowej Południowej Walii zaproponował ustawę, która daje policji prawo do zdalnego przeszukiwania komputerów bez wiedzy ich właścicieli. Nakaz przeszukania będzie wydawał sąd, ale tylko w przypadku popełnienia przestępstw zagrożonych co najmniej siedmioletnim wyrokiem więzienia. Osoba, której komputer przeszukano, będzie o tym informowana po czasie nie dłuższym niż trzy lata.

“Policja będzie miała prawo dostępu do komputera jednorazowo przez siedem dni, a w sumie przez dni 28 lub, w uzasadnionych przypadkach, dłużej. Działania policji będą obejmowały użycie narzędzi do włamywania się i szukania na komputerach dowodów na dziecięcą pornografię, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy” – powiedział premier Nowej Południowej Walii, Nathan Rees.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.