Naciśnij ESC aby zamknąć

Piractwo w sieci

Wrocławscy policjanci zabezpieczyli 40 komputerów zawierających ponad 100 tys. nielegalnie rozpowszechnionych utworów muzycznych, 2.500 filmów i 250 programów komputerowych. Straty, jakie powstały na szkodę producentów, to blisko 3,5 miliona złotych. Podejrzewanych w tej sprawie jest 40 osób.

Policjanci z Wrocławia przeprowadzili wczoraj działania skierowane przeciwko piractwu w sieci. W akcji brało dział 45 policjantów, którzy zabezpieczyli 40 komputerów wykorzystywanych do nielegalnego rozpowszechniania filmów, muzyki, gier i programów komputerowych. Zabezpieczono również serwer, który umożliwiał wymianę plików chronionych prawami autorskimi.

Jak ustalili policjanci, zabezpieczone komputery zawierają ponad 100 tys. nielegalnie rozpowszechnionych plików muzycznych, blisko 2.500 filmów i ok. 250 programów komputerowych. Wartość strat, jakie powstały na szkodę producentów, to blisko 3,5 miliona złotych.

Za tego typu przestępstwo grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.