Naciśnij ESC aby zamknąć

Londyńczyk aresztowany za kradzież… Wi-Fi

Brytyjska policja zatrzymała mężczyznę, który nielegalnie korzystał z cudzego niezabezpieczonego bezprzewodowego punktu dostępu do Internetu. 39-letniego Londyńczyka przyłapano, gdy siedział na kamiennym ogrodzeniu pewnej posesji, na kolanach trzymał notebooka i surfował po Sieci korzystając bez zgody właściciela z punktu dostępowego umieszczonego w pobliskim domu.

Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu – mężczyzna został zauważony przez funkcjonariuszy wsparcia społecznego (jest to formacja, wspierająca policję w codziennych obowiązkach – m.in. patrolowaniu ulic). Podczas rozmowy z funkcjonariuszami londyńczyk przyznał, że podłączył swój komputer do niezabezpieczonego punktu dostępowego. Problem w tym, że takie działanie stanowi naruszenie co najmniej dwóch brytyjskich przepisów (tzn. Computer Misuse Act oraz Communications Act) – dlatego też na miejsce wezwano policjantów, którzy zatrzymali 39-latka.

Źródło: PC World Komputer

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.