Naciśnij ESC aby zamknąć

Nieciekawa awaria serwerów WGA

Z powodu awarii serwerów Windows Genuine Advantage legalne kopie Windows XP i Windows Vista nie przechodziły automatycznej walidacji.

Każda próba przeprowadzenia walidacji systemu kończyła się wynikiem negatywnym i nie można było np. pobrać żądanego pliku z centrum pobierania lub zainstalować któregoś z dodatków – nawet, gdy posiadało się legalny system.

Phil Liu, szef działu WGA zapowiedział, że nie pójdzie spać dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Faktycznie już po kilku godzinach awaria została usunięta.

Serwery usługi Windows Genuine Advantage, odpowiadają za weryfikację, czy dana kopia systemu Windows XP i Windows Vista jest oryginalna.

Źródło: ITbiznes

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.