Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowy system uchroni przed kradzieżą PIN

Uczeni z Uniwersytetu Stanforda opracowali technologię, która w znaczniej mierze powinna uchronić użytkowników kart elektronicznych przed kradzieżą numerów PIN. Ich pomysł polega na zastosowaniu systemu śledzącego ruchy gałek ocznych. Na ekranie bankomatu wyświetlana jest klawiatura, a użytkownik karty, patrząc na nią, wprowadza swój PIN. Dzięki temu nie jest możliwe ani podejrzenie numeru, ani jego zdobycie za pomocą zamontowanej fałszywej klawiatury.

Naukowcy przeprowadzili badania, podczas których sprawdzali prędkość wprowadzania danych, odsetek błędów, dokładność oraz stosunek użytkowników do nowego systemu. Próby wypadły pomyślnie. Jedyną przeszkodą na drodze do upowszechnienia się systemu jest jego cena, która wynosi od 5000 do 40000 dolarów. Można ją jednak obniżyć, gdyż wiele bankomatów jest wyposażonych w kamery, wystarczyłoby więc wgrać odpowiednie oprogramowanie.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.