Naciśnij ESC aby zamknąć

OpenOffice mniej bezpieczny niż MS Office

Po rocznych testach pakietu OpenOffice francuskie Ministerstwo Obrony doszło do wniosku, że ma on więcej słabych punktów niż Microsoft Office.

Tajne badania prowadzone były przez Laboratorium ds. badań nad Wirusami i Kryptologią. Jako jeden z przykładów słabości opensource’owego pakietu biurowego podano fakt, że uruchamia on niektóre makra bez wcześniejszego powiadomienia użytkownika o tym fakcie.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.