Naciśnij ESC aby zamknąć

Windows Vista bardziej dziurawy niż XP?

Według specjalistów od zabezpieczeń z firmy Symantec, nowy system operacyjny Microsoftu, Windows Vista, przedstawiany przez producenta jako najstabilniejszy i najbezpieczniejszy, w obecnej fazie rozwoju jest bardziej dziurawy niż Windows XP.

Oczywiście obecna wersja Visty to zaledwie beta2, ale Symantec uważa, że nawet finalny system, będą na początku gnębić problemy wieku dziecięcego – “Microsoft pozbył sie sporej części dobrego. Sprawdzonego kodu, zastępując go nowym, świeżo napisanym i niedostatecznie przebadanym” twierdzi Symantec.

Na dłuższą metę obrana przez Microsoft strategia zapewne okaże się słuszna; nowe dziury zostaną załatane, nowe problemy rozwiązane, a efekt końcowy – system po ServicePacku czy dwóch – będzie nowoczesny, stabilny i bezpieczny, ale w fazie początkowej mogą być problemy.

Źródło: onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.