Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowy gigantyczny botnet

W trakcie RSA Conference, poinformowano o istnieniu nowego, rozległego botnetu o nazwie Kraken. Przedstawiciele firmy Damballa, której pracownicy obserwowali botnet przez ostatnie tygodnie twierdzą, że Kraken składa się z ponad 400,000 komputerów. Maszyny zombie należą między innymi do 50 firm z rankingu „Fortune 500”.

Ludzie odpowiedzialni za stworzenie botnetu, używają prawdopodobnie spreparowanych plików udających pliki graficzne w celu przejęcia kontroli nad atakowanymi maszynami. Zainfekowane komputery komunikują się z serwerami wydającymi rozkazy poprzez własne protokoły wykorzystujące TCP i UDP. Co więcej, malwere odpowiedzialne za zarażanie komputerów potrafi samoczynnie pobierać aktualizacje i na chwilę obecną nie jest wykrywane przez 80% antywirusów na rynku.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.