Naciśnij ESC aby zamknąć

Spam atakuje blogi

Posiadacze internetowych blogów, bazujących na popularnym skrypcie WordPress, stali się celem ataków spamerów. Atak polega na umieszczeniu w kodzie strony niewidocznych linków i prawdopodobnie ma na celu pozycjonowanie stron należących do osób odpowiedzialnych za włamanie.

Linki przechowywane w kodzie strony są niewidoczne dla właścicieli blogów, co dodatkowo uniemożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości. Z uwagi na duże zagrożenie, właściciel wyspecjalizowanej wyszukiwarki blogów Technorati zdecydował się na usunięcie adresów wszystkich zarażonych stron opartych na WordPress z bazy danych.

Na atak narażone są blogi w wersji 2.3.2 i wcześniejszych, w których występuje błąd związany z nieprawidłową implementacją protokołu XML-RPC. Podatne na atak mogą być także nowsze wersje WordPress, w których aktualizacja bazy danych nie przebiegła prawidłowo.

Zaleca się jak najszybsze zainstalowanie najnowszej wersji WordPress.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.