Naciśnij ESC aby zamknąć

Niebezpieczne USB

Specjaliści zauważyli, że już co dziesiąty szkodliwy kod atakuje przenośne nośniki pamięci, takie jak klips USB. Z danych wynika, że w ubiegłym miesiącu 10.3% szkodliwego kodu powstało z myślą o zaatakowaniu takich urządzeń. Kod zostaje uruchomiony natychmiast po tym, jak urządzenie zostanie podłączone do komputera.

“Przenośne nośniki pamięci stały się ważnym źródłem zagrożeń latem ubiegłego roku” – mówi Paul Brook. – “Od tamtej pory ich znacznie rośnie. Są coraz częściej atakowane i nietrudno zgadnąć dlaczego. Użytkownicy od tak dawna słyszą, że głównym zagrożeniem jest e-mail, iż zapomnieli o czasach, gdy wirusy rozpowszechniały się na dyskietkach. Przeciętny użytkownik nie zwraca więc uwagi na podstawowe aspekty bezpieczeństwa” – dodaje Brook.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.