Naciśnij ESC aby zamknąć

Luki w oprogramowaniu firmy Symantec

Firma Symantec potwierdziła istnienie błędów bezpieczeństwa w swoich produktach. Luki, które zostały wykryte przez laboratorium VeriSign iDefense pozwalają atakującemu na przejęcie kontroli nad komputerem użytkownika.

Luki znajdują się w kontrolce ActiveX o nazwie SymAData.dll i mogą zostać użyte do uruchomienia złośliwego kodu z uprawnieniami użytkownika, który jest aktualnie zalogowany na danym komputerze. Aby jednak próba ataku się powiodła, potencjalna ofiara musi wcześniej odwiedzić spreparowaną stronę internetową.

Wspomniana kontrolka ActiveX znajduje się w takich produktach, jak Norton AntiVirus (2006-2008), Norton Internet Security (2006-2008), Norton SystemWorks (2006-2008) i Norton 360 (v 1.0).

Źródło: Onet.pl, Computerworld

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.