Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowy, bezpieczniejszy Thunderbird

Programiści z Mozilla Messaging udostępnili nowe wydanie programu Thunderbird – wersję 2.0.0.14. Poprawiono w niej dwie dziury, które pozwalały atakującemu na wstrzyknięcie szkodliwego kodu.

Obie luki były związane z nieprawidłową obsługą JavaScript. Pierwsza z nich umożliwiała doprowadzenie do awarii programu. Wówczas cyberprzestępca mógł wprowadzić dowolny szkodliwy kod.

Druga pozwalała na rozszerzenie uprawnień i wykonanie dowolnego kodu. Na szczęście obsługa JavaScriptu jest w Thunderbirdzie domyślnie wyłączono.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.