Naciśnij ESC aby zamknąć

Indie bronią się przed chińskimi cyberatakami

Indyjskie sieci od dłuższego już czasu są celem ataków przeprowadzanych z Chin. Nie są to jedynie sporadyczne włamania, ale przemyślane i odpowiednio zaplanowane operacje na szeroką skalę. W związku z ciągłymi ataki, Indie podejmują pierwsze działania mające na celu stworzenie skutecznego systemu obronnego.

Indyjskie sieci skanowane są już od około półtora roku. Chińscy cyberprzestępcy wykorzystują w głównej mierze boty, keyloggery oraz narzędzia identyfikujące strukturę sieci. Zebrane informacje pozwalają na wyrządzenie wielu szkód w indyjskiej infrastrukturze komunikacyjnej. Dotychczas, przekazywane dane pozwoliły na skuteczne zaatakowanie sieci National Informatics Centre (NIC). Atak został także odnotowany przez inne sieci (łącznie z rządowymi), ale nie spowodował on całkowitego wyłączenia.

Na dzień dzisiejszy, specjaliści nękani brakami kadrowymi, odpierają ataki wymierzone w indyjskie systemy informatyczne. Aby usprawnić i w pełni zautomatyzować ten proces przygotowywany jest zaawansowany system obronny. Prawdopodobnie, będzie on wyposażony w mechanizm ataków odwetowych.

Chiny wypierają się ataków. Twierdzą, że cyberterroryzm jest problemem globalnym a działania wymierzone w stronę Indii nie są sterowane przez władze ChRL.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.