Naciśnij ESC aby zamknąć

Niebezpieczne aktualizacje HP

Hewlett-Packard Software Update jest narzędziem służącym do automatycznego pobierania i instalacji najnowszych poprawek i sterowników. Tan Chew Keong odkrył lukę, która pozwala na przejęcie kontroli nad komputerem ofiary z zainstalowanym HP Software Update, poprzez błąd w kontrolkach ActiveX.

Na atak narażeni są użytkownicy przeglądarki Internet Explorer 6, którzy odwiedzą stronę zawierającą niebezpieczną kontrolkę. Po otwarciu witryny następuje błąd przepełnienia bufora i napastnik uzyskuje możliwość wykonania dowolnego kodu na atakowanym komputerze.

Błąd występuje także w Internet Explorer 7, ale włamywacz musi wymusić na użytkowniku odblokowanie obsługi ActiveX.

Dziury występują w oprogramowaniu w wersji 4.000.009.002 i wcześniejszych. HP opublikowało już odpowiednią poprawkę.

Luka w Hewlett-Packard Software jest wyjątkowo groźna dla posiadaczy komputerów firmy HP z preinstalowanym systemem Windows XP. Występuje tam zarówno podatna na atak wersja oprogramowania aktualizującego jak i Internet Explorer 6.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.