Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowe zabezpieczenie dla nośników optycznych

Firma U-Tech, oddział Riteka, największego na świecie producenta płyt DVD, pracuje nad nową technologią, która pozwoli zabezpieczyć przed kopiowaniem wszystkie nośniki optyczne.

Technologia ta, polegać będzie na wszczepianiu w płytę chipa RFID, czyli układu zapewniającego identyfikację droga radiową. W chipie zapisane będą dane płyty, a napęd optyczny, wyposażony w czytnik radiowy, sprawdzać będzie czy płyta jest oryginalna, a region prawidłowy.

Źródło: CHIP

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.