Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowe narzędzie do monitoringu FTP firmy Tumbleweed

Tumbleweed, firma zajmująca się bezpieczeństwem IT wydała nowe narzędzie do monitoringu połączeń sieciowych protokołu FTP (File Transfer Protocol) dostępne bezpłatnie w wersji 30-dniowej.

Opcja monitoringu przyciągać ma każdego użytkownika, chcącego skutecznie śledzić dwukierunkową aktywność FTP do i z wewnątrz sieci. Aplikacja napisała została w języku Java. Pracujący sniffer pakietów daje możliwość śledzenia ogólnego ruchu FTP, rejestrowania transferu plików oraz szczegółowej pracy wykonywanej w obrębie serwera. Najbardziej istotną zaletą na drodze analizy bezpieczeństwa jest możliwość śledzenia niezabezpieczonych i błędnie autoryzowanych kanałów połączeń FTP.

Program może zostać ustawiony w taki sposób, aby wykonywał zaplanowane skanowanie w określonych odstępach czasu oraz regularnie generował raporty, które jak firma obiecała będą skonstruowane w sposób przystępny nawet dla osób bez technicznej wiedzy na temat analizy ruchu. Notka prasowa opublikowana przez twórców programu brzmi: ?Używanie FTP i dostęp do wrażliwymch danych może narazić firmę na niebezpieczeństwo. Protokół FTP jest często słabo zabezpieczony.?.

Źródło: Networkworld

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.