Naciśnij ESC aby zamknąć

Premiera projektu Bandit firmy Novell

Novell planuje oficjalną premierę Bandit, projektu open-source do bezpiecznego zarządzania tożsamością. Projekt ten ma na celu stworzenie zestawu kompomentów oraz usług, pozwalających na większą kontrolę przesyłu danych identyfikacji podczas firmowych lub prywatnych procesów transakcji, dokonywanych przez Internet.

Dzięki premierze, Novell liczy na przyciągnięcie nowych developerów, aby wesprzeć projektowanie początkowego kodu, opartego na polityce bezpieczeństwa administracji oraz serwisów związanych z katalogowaniem.

?Dołożyliśmy wszelkich starań aby Bandit współpracował z wszystykimi standardami używanymi do identyfikacji, włączając wsparcie protokołu Liberty Alliance jak również wspólnego projektu open-source pod nazwą Higgins, rozwijanego przez Novell i IBM. Celem projektu Higgins jest umożliwienie użytkownikom większej kontroli nad bezpieczeństwem ich danych w momencie transakcji on-line.?, powiedział Dale Olds, wybitny inżynier pracujący dla firmy Novell. ?Tożsamość to brakujący element Internetu, współpracując ? staramy złączyć wszystkie elementy w konkretną całość?.

To właśnie dostępność zasobów i technologii inżynierskich firmy Novell przyczyniły się do powstania projektu Bandit. ?Wkład poczyniony w projekty począwszy od szczegółowych planów działań, analizę kodu, komponenty bazodanowe produktów GroupWise, eDirectory oraz iFolder po menadżery Novell Linux Desktop oraz Suse Linux 10 jest bardzo duży.? dodał Olds. W środowisku administracji tożsamością, Novell wdrożył linię produktów katalogowych oraz oprogramowania serwerów autentyfikujących dostęp sieciowy. Celem projektu Bandit jest dostarczenie wygodnej autoryzacji, administracji tożsamością w oparciu o wysokie bezpieczeństwo oraz regularne opracowywanie raportów.

Źródło: CNET

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.