Naciśnij ESC aby zamknąć

Niebezpieczny kod atakuje pliki .exe

Specjaliści informują o odkryciu wyjątkowo niebezpiecznego szkodliwego kodu. Tufik.HO usiłuje zainfekować pliki kluczowe dla działania systemów operacyjnych Microsoftu. Atakuje Windows 98, ME, NT, 2000, XP oraz Server 2003.

Szkodliwy kod może rozpowszechniać się zarówno za pomocą poczty elektronicznej, jak i zainfekowanych witryn internetowych. Po zarażeniu komputera wgrywa na twardy dysk szkodliwe pliki. Niektóre z nich są wykrywane przez skanery antywirusowe jako Trojan.Tufik.H.

Tufik.HO stara się przede wszystkim zarazić pliki .exe na nośnikach oznaczonych literami od C do Z. Tworzy też pliki autorun.inf, dzięki którym szkodliwy kod zostaje uruchomiony natychmiast po tym, jak użytkownik zacznie używać zarażonego nośnika.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.