Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na Potwora

Monster.com, największy na świecie serwis z ogłoszeniami o pracy, został po raz kolejny zaatakowany przez cyberprzestępców. Do poprzedniego ataku doszło przed czterema miesiącami.

Obecnie przestępcy wykorzystali lukę IFRAME i spowodowali, że część witryny została wyłączona. Najbardziej ucierpiała usługa Monster Company Boulevard oraz firmy Eddie Bauer, GMAC Mortgage, Toyota Financial Services i Tri Counties Bank.

Cyberprzestępcom udało się umieścić na Monster.com kod, który przekierowywał użytkowników do szkodliwej witryny. Tam ich komputery były zarażane szkodliwym kodem. Eksperci nie wiedzą jeszcze, co to za kod, gdyż cyberprzestępcy zaszyfrowali go. Wiadomo jednak, że osoby, których Windows został zaktualizowany nie później niż w kwietniu bieżącego roku, nie mają się czego obawiać.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.