Naciśnij ESC aby zamknąć

Niebezpieczne wideokonferencje

Symantec, znany producent oprogramowania antywirusowego, poinformował o wykryciu ataków, których celem jest luka w kontrolce ActiveX wchodzącej w skład pakietu WebEx oferowanego przez Cisco.

WebEx jest oprogramowaniem pozwalającym na przeprowadzanie konferencji multimedialnych w czasie rzeczywistym.

Szkodliwy kod, atakujący niezabezpieczoną kontrolkę został znaleziony na stronach z grami. Po otwarciu spreparowanej strony za pomocą przeglądarki Internet Explorer, komputer ofiary zostaje automatycznie zainfekowany.

Na chwilę obecną dostępne są już poprawki automatycznie rozprowadzane przez zaktualizowane serwery WebEx. Niestety, Cisco nie przygotowało odpowiednich łatek dla starszych wersji serwerów. Mają być one dostępne w ciągu następnego miesiąca.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.