Naciśnij ESC aby zamknąć

Gustav groźny także w Internecie

Huragan Gustav jest wyjątkowo niebezpieczny w realnym, jak i wirtualnym świecie. W przeciągu ostatnich godzin zarejestrowano blisko 100 domen zawierających nazwę huraganu, który zbliża się do USA. Prawdopodobnie część z tych domen została zarejestrowana przez cyberprzestępców.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa komputerowego są przekonani, że domeny posłużą przestępcą do wyłudzania pieniędzy od zwykłych obywateli, chcącym pomóc ofiarom huraganu.

Co więcej, amerykańskie media donoszą o już zaistniałych próbach wyłudzenia pieniędzy. Przestępcy zaczęli rozsyłać spam, w którym nakłaniają swoje ofiary do wpłacania pieniędzy dla ofiar Gustava.

Wraz ze zniszczeniem, które niesie Gustav, działania cyberprzestępców będą się nasilać. Pamiętajmy jednak, że nie każda osoba zbierająca pieniądze na rzecz poszkodowanych ma złe intencje. Zachowajmy jednak dużą ostrożność ponieważ możemy dofinansować osobę, która jest zwykłym oszustem.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.