Naciśnij ESC aby zamknąć

NASA ostrzega przed Vistą

Pracownicy NASA ostrzegają przed luką w wykorzystywanym w Viście szyfrowaniu dysku BitLocker.

Mechanizm został pomyślany jako zabezpieczenie przed utratą danych krytycznych dla korporacji – na skutek kradzieży i zagubień laptopów przedsiębiorstwa tracą wiele poufnych informacji. Jedną z opcji BitLockera jest wymaganie weryfikacji klucza USB w chwili uruchamiania systemu.

Jak się jednak okazało, wystarczy ustawić komputer z Vistą w tryb uśpienia, by podczas wybudzania system nie pytał o autoryzację dostępu do systemu. Wadę potwierdzono na edycjach Enterprise oraz Ultimate.

Ryzyko można zminimalizować zmniejszając czas, jaki ma upłynąć od wprowadzenia w tryb uśpienia do hibernacji systemu.

Więcej (pdf)…

Źródło: NASA, ITbiznes

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.