Naciśnij ESC aby zamknąć

Hakerskie “wybuchy” na rządowym portalu

Kanadyjska Komisja Bezpieczeństwa Nuklearnego nie potrafiła zadbać o bezpieczeństwo swego portalu internetowego. Hakerzy włamali się tam i umieścili dziesiątki kolorowych zdjęć, pokazujących eksplozje nuklearne.

Przedstawiciele Komisji gorączkowo dociekali w czwartek, jak hakerom udało się włamać do ich portalu. Na pewien czas po prostu wyłączyli zainfekowany moduł – hakerskie “eksplozje” pojawiały się przy otwarciu każdego z materiałów dla prasy, umieszczonego w portalu.

Komisja zapewnia, że w niepowołane ręce nie dostały się żadne poufne informacje.

Źródło: onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.