Naciśnij ESC aby zamknąć

Krytyczny błąd w Extreme-fusion!

Extreme-fusion i PHP-fusion to najpopularniejsze na świecie systemy zarządzania treścią, uznawane za jedne z najbardziej funkcjonalnych i bezpiecznych. Ale czy tak jest na pewno. rust rabbit i Sweet wykryli krytyczny błąd, który pozwala na przejęcie całkowitej kontroli nad portalem.

Błąd znajdował się w pliku submit.php. Luka związana była z brakiem odpowiednich zabezpieczeń przy dodawaniu treści przez użytkownika. Napastnik bez problemów może wprowadzić na serwer w żaden sposób nie preparowane pliki, zawierające złośliwy kod, co w efekcie pozwala przejąć pełną kontrole nad portalem i bazą danych, a w skrajnych przypadkach nawet nad serwerem, na którym znajduje się strona. Kod jest na tyle groźny, że pozwala crackerowi zniszczyć zawartość portalu w przeciągu kilku minut. Wykorzystując lukę można uzyskać dostęp do bazy danych w ciągu 5 sekund!!! I to nie żart. Dodatkowo ataki tą metodą są całkowicie niewykrywalne.

Poprawka eliminująca błąd napisana przez Sweet’a jest dostępna na oficjalnej Poskiej stronie eXtreme-fusiona. Wszystkim użytkownikom fusiona zaleca się dokonanie aktualizacji. W najbliższym czasie powinien pojawić się infusion dający pełną kontrolę nad plikiem submit.php.

Poprawiony plik submit.php można również pobrać z serwera HACK.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.