Naciśnij ESC aby zamknąć

Dwie groźne luki w Firefoksie

Specjaliści Beyond Security opublikowali informacje o dwóch lukach w przeglądarce Firefox.

Pierwsze z niebezpieczeństw kryje się w mechanizmie blokującym wyskakujące okienka – odpowiednio wykorzystany, pozwala uzyskać dostęp do plików przechowywanych lokalnie na dysku użytkownika. Luka została odnaleziona w Firefoksie 1.5.0.9.

Druga luka została odkryta w zabezpieczeniach przed phishingiem. Przeglądarka może zostać oszukany przez atakujących i nie zaalarmować użytkownika niebezpiecznej strony, jeśli w jej adresie znajdzie się podwojony znak “/”. Problem dotyczy najnowszej wersji przeglądarki: 2.0.0.1.

Aktualnie nie ma informacji o terminie udostępnienia przez Fundację Mozilla odpowiednich poprawek.

Źródło: ITbiznes

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.